Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja Urzędu Miejskiego w sprawie problemów związanych z dzikimi zwierzętami na terenie miasta Gdańska

Informujemy, że w związku z rozszerzającą w Polsce się chorobą Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) i decyzją Powiatowego Lekarza Weterynaryjnego w Bytowie - Ośrodek Hodowli Zwierzyny Polskiego Związku Łowieckiego w Dretyniu wstrzymał odbiór dzików odłowionych z terenów aglomeracji trójmiejskiej. Tym samym i Nadleśnictwo Gdańsk odmówiło Miastu odbioru odłowionych dzików. Biorąc powyższe pod uwagę Urząd Miejski w Gdańsku zaniechał odłowu dzików na terenach miejskich. Zwolniono pracowników obsługujących odłownie. Odłownie stałe zamknięto, a przenośne rozebrano i przewieziono do magazynu.

Prezydent Miasta Gdańska w związku z drastycznym zwiększeniem ilości dzików – podjął decyzję o odstrzale redukcyjnym dzików na obrzeżach miasta Gdańska. Zadanie to powierzono grupie doświadczonych myśliwych. W wyniku prowadzonego odstrzału redukcyjnego populację dzików w mieście zmniejszono już o kilkadziesiąt sztuk. Odstrzał redukcyjny prowadzony jest nadal.

Link do procedury postępowania z dzikimi zwierzętami na terenie miasta: http://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/Problemy-zwiazane-z-dzikimi-zwierzetami-na-terenie-miasta-Gdanska,a,50784

dyzury pogotowia technicznego200

aktualnosci z moreny200

ebok 200k

centrum kultury200

strafa ruchu200 new

Galeria

kronika200n

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.