Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja GPEC dot. dobarwiania wody

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 15.03.2019. będą prowadzone prace na sieci ciepłowniczej, związane z dobarwieniem wody sieciowej.

Barwienie wody to cykliczna akcja przeprowadzana w celu minimalizacji strat ciepła, a tym samym kosztów ogrzewania i ciepłej wody ponoszonych przez mieszkańców. Jest to najskuteczniejszy sposób na wykrycie nieszczelności wymienników służących do wytwarzania ciepłej wody.

Przy prawidłowym działaniu wymienników, barwiona woda nie powinna przedostawać się do instalacji. Może się jednak zdarzyć tak, że woda o nietypowej barwie pojawi się w Państwa kranie.

Co zrobić w takiej sytuacji?

  • - Skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta – pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 58 52 43 580.
  • - W ciągu 24 godzin od dokonania zgłoszenia, wyślemy naszych ekspertów by zlokalizowali, w którym miejscu wymiennika pojawia się problem ze szczelnością.
  • - Wymiana powinna nastąpić w ciągu od kilku do kilkudziesięciu dni – czas naprawy zależy od typu wymiennika.

Czy zielona woda jest bezpieczna?
Barwienie wykonywane jest przy użyciu barwnika spożywczego, który posiada atest higieniczny – jest w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji jak i zdrowia mieszkańców. Oznacza to, że można kąpać się w takiej wodzie – jednak nie powinna być ona używana do picia i gotowania.


Z poważaniem
Biuro Obsługi Klienta

GDAŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ SP. Z O.O.
ul. Biała 1b, 80-435 Gdańsk
tel.: +48 58 52 43 580, fax: +48 58 52 43 590
www.grupagpec.pl

dyzury pogotowia technicznego200

ebok 200k

przedszkole200

centrum kultury200

aktualnosci z moreny200

Galeria

kronika200n

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.