Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja dotycząca wieczystego użytkowania

TO PAŃSTWA PIENIĄDZE I PAŃSTWA DECYZJA

Nadwyżka w opłatach za wieczyste użytkowanie gruntów, zgodnie z Regulaminem Gospodarki Zasobami Lokalowymi, zostanie zaliczona na poczet Państwa przyszłych opłat z tytułu wieczystego użytkowania. Niestety nie można takiej nadwyżki wypłacić mieszkańcom jednorazowo, co wynika wprost z regulaminów obowiązujących w Spółdzielni, do których przestrzegania zobowiązany jest Zarząd. Zmiany regulaminów leżą w kompetencji Rady Nadzorczej. Jeżeli Państwa zdaniem Regulamin Gospodarki Zasobami Lokalowymi powinien zostać zmieniony, należy złożyć stosowny wniosek bezpośrednio do Rady Nadzorczej.

Sposób rozliczenia powyższej zaliczki jest uwarunkowany wyłącznie przepisami prawa, a nie decyzją Prezesa Zarządu.

Rozliczenie powyższej nadwyżki będzie możliwe dopiero po zamknięciu roku 2013 czyli po 31 marca 2014 roku oraz gdy wszystkie sprawy sądowe zakończą się prawomocnymi wyrokami sądowymi. Na dzień dzisiejszy prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego / Rejonowego zakończyło się 13 spraw dla 42 działek, czekamy na uprawomocnienie się wyroków dla 3 spraw dotyczących 24 działek. Niestety jedna sprawa dotycząca 7 działek nie została jeszcze rozpatrzona przez Sąd. Pierwszy termin rozprawy został wyznaczony na kwiecień 2014 roku.

Obowiązująca obecnie stawka opłat za wieczyste użytkowanie gruntów stanowiących mienie wynosi 0,39 zł/m2 (do 2013 r. wynosiła 0,54 zł/m2) i należy pamiętać, że jest to efekt działań podjętych przez nas już w 2010 roku. Część spółdzielni nie poczyniła żadnych czynności w kierunku obniżenia opłat za wieczyste użytkowanie.

Prezes Zarządu
Eugeniusz Głogowski
 
Główny Księgowy
Marzena Ostrowska
dyzury pogotowia technicznego200

aktualnosci z moreny200

ebok 200k

centrum kultury200

strafa ruchu200 new

Galeria

kronika200n

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.