Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Informacja Zarządu LWSM "Morena" w Gdańsku

INFORMACJA ZARZĄDU LOKATORSKO-WŁASNOŚCIOWEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ MORENA W GDAŃSKU W SPRAWIE ODPISU NA FUNDUSZ REMONTOWY

W związku z Uchwałą nr 42/2019 Rady Nadzorczej LWSM „Morena” w Gdańsku z dnia 28.10.2019 Zarząd Spółdzielni informuje, że z dniem 1 lutego 2020r. ulega zmianie wysokość miesięcznego odpisu na fundusz remontowy do wysokości 1,50 zł/m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego.

Stawka odpisu na fundusz remontowy nie była zmieniana od 8 lat, od Uchwały Rady Nadzorczej z 22.09.2011r. W tym czasie ceny towarów i usług wzrastały wielokrotnie, co było niekorzystne dla działalności Spółdzielni.

Ponadto w związku z podwyższeniem od 01.01.2020r. płacy minimalnej istotnie wzrosną koszty płac i usług.

W związku z zakończeniem procesu termomodernizacji od stycznia 2019 roku pozostał jeden odpis na fundusz remontowy w wysokości 0,68 zł/m2. Jest to najniższa stawka odpisu na fundusz remontowy w Gdańsku w Spółdzielniach Mieszkaniowych posiadających w swoich zasobach budynki o podobnym wieku jak w LWSM „Morena”. Z roku na rok oczekiwania Mieszkańców wzrastały w zakresie potrzeb remontowych infrastruktury Spółdzielni. Jednak utrzymywanie dalej niskiej stawki odpisu na fundusz remontowy, pochodzącej sprzed 8 lat, przy wzroście cen spowodowało ograniczenie tempa robót remontowych.

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym oczekiwaniom Mieszkańców naszej Spółdzielni, Zarząd wnioskował do Rady Nadzorczej o podwyższenie stawki odpisu na fundusz remontowy do wysokości 1,50 zł/m2. Nowa stawka odpisu pozwoli rozszerzyć front robót remontowych przyspieszając rozpoczęte procesy remontowe w zasobach spółdzielni:

a) remont i malowanie klatek schodowych;

b) wymiana systemów instalacji wodnokanalizacyjnej;

c) naprawa nawierzchni dróg, chodników, schodów terenowych;

d) budowa i modernizacja wymaganych prawem dróg pożarowych;

e) remont dźwigów osobowych;

f) budowa nowych miejsc parkingowych;

g) wymiana kabli i słupów oświetlenia zewnętrznego;

h) wymiana drzwi wejściowych do klatek schodowych;

i)  wyprowadzenie stacji trafo z budynków mieszkalnych;

Podwyższenie stawki odpisu funduszu remontowego pozwoli na szybsze zmodernizowanie i poprawienie standardu zasobów Spółdzielni.

 

komunikat podpisali:

Zastępca Prezesa Zarządu Henryk Talaśka

Prezes Zarządu Mariusz Bykowski