Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Informacja o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów

W związku z informacjami docierającymi do Państwa za pośrednictwem prasy, audycji radiowych/telewizyjnych, a dotyczących „wykupu gruntu” i „likwidacji użytkowania wieczystego”, Zarząd LWSM „Morena” informuje, że przepisy przewidujące przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności (ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów) dotyczą gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe. Wszystkie grunty zabudowane na cele mieszkaniowe zostały przez Spółdzielnię LWSM „Morena” przekształcone na własność w 2005 roku. Tym samym mieszkańcy Spółdzielni nie są objęci bezpośrednimi skutkami tej ustawy.

Zarząd "LWSM" informuje również, że proces przekształcania spółdzielczych praw do lokali w ich odrębną własność jest realizowany w naszej Spółdzielni od 2007 roku a uprawnienie do dokonania przekształcenia nie jest ograniczone w czasie.