Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Komunikat w sprawie segregacji odpadów

LWSM „Morena" informuje, że w związku z Uchwałą Nr XVII/425/19 Rady Miasta Gdańska z dnia 28.11.2019 r. stawka za odbiór odpadów począwszy od lutego 2020 roku będzie wynosić:

0,88 zł miesięcznie za każdy 1 m2 powierzchni lokalu mieszkalnego

W przypadku niewypełniania obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, Rada Miasta Gdańska ustaliła podwyższoną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości:

1,76 zł miesięcznie za każdy 1 m2 powierzchni lokalu mieszkalnego

W Gdańsku segregujemy odpady według niżej wymienionych frakcji:

1. Metale i tworzywa sztuczne - pojemnik żółty

2. Papier – pojemnik niebieski

3. Szkło – pojemnik zielony

4. BIO – pojemnik brązowy

5. Resztkowe – pojemnik szary/czarny

Kolorowe plakaty z zasadami segregacji odpadów znajdują się na każdym punkcie zbierania odpadów (wiaty/pomieszczenia zsypowe). Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.czystemiasto.gdansk.pl – znajdą tam Państwo szczegółowe informacje dotyczące prawidłowej segregacji odpadów oraz aplikację na telefon.

Odpady wielkogabarytowe (meble, dywany, materace) należy wystawiać na zewnątrz altan śmietnikowych. Odpady te będą zabierane przez Gdańskie Usługi Komunalne dwa razy w miesiącu.

Odpady budowlane (gruz, okna, parapety, siding, muszle ustępowe, umywalki, itp.) należy wywozić z terenu Spółdzielni we własnym zakresie. Nie można ich umieszczać w pojemnikach na śmieci.

Zużyty sprzęt RTV, AGD, odpady niebezpieczne, zużyte baterie i akumulatory należy:

1. Dostarczyć do Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55

2. Przekazać kierowcy w czasie objazdowej zbiórki odpadów niebezpiecznych organizowanej 3 razy w roku przez Gdańskie Usługi Komunalne (harmonogram na stronie www.czystemiasto.gdansk.pl zakładka co i gdzie wrzucać? ) Zużyty sprzęt RTV i AGD można również oddać w sklepie przy zakupie nowego urządzenia.

Przypominamy, że podrzucanie elektroodpadów i odpadów budowlanych pod altany śmietnikowe jest wykroczeniem podlegającym karze grzywny.

Szanowni Państwo,

Zarząd Spółdzielni, kierując się kryterium ceny wywozu śmieci dla mieszkańców, zadeklarował zasoby mieszkaniowe LWSM "Morena" w Gdańsku do selektywnej segregacji odpadów komunalnych. Przyjęta przez Radę Miasta Gdańska uchwała przewiduje zróżnicowane stawki w taryfie dla odpadów zbieranych w sposób selektywny i nieselektywny. Niewypełnienie obowiązku segregacji selektywnej będzie skutkowało możliwością obciążenia wyższą opłatą wszystkich mieszkańców danej nieruchomości korzystających z wspólnego Punktu Gromadzenia Odpadów.

Apelujemy do Państwa o przestrzeganie reguł selektywnej zbiórki odpadów.