Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Informacja dla mieszkańców o dodatku mieszkaniowym z Urzędu Miasta Gdańsk

LWSM Morena informuje, że dla osób znajdujących się w ciężkiej sytuacji finansowej istnieje możliwość otrzymania dodatku mieszkaniowego z Urzędu Miasta. O dodatek mieszkaniowy ubiegać się może każdy - istotny jest jedynie niski dochód, metraż zajmowanego lokalu i tytuł prawny do lokalu. Co niezmiernie ważne – o dodatek mogą ubiegać się nawet osoby już czynszowo zadłużone.

 

Od 01.03.2020 dodatek mieszkaniowy przysługuje, jeżeli średni miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku nie przekracza w gospodarstwie jednoosobowym 175% najniższej emerytury tj. kwoty 2 100,00 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym 125% najniższej emerytury, tj. kwoty 1 500 zł .

Dodatek mieszkaniowy przysługuje, jeżeli powierzchnia użytkowa zajmowanego lokalu mieszkalnego w przeliczeniu na liczbę członków gospodarstwa domowego nie przekracza +30% powierzchni normatywnej

Ilość osób

powierzchnia normatywna lokalu

+30%

dopuszczalna powierzchnia normatywna lokalu

Dla 1 osoby

35m2

+30%

45,5m2

Dla 2 osób

40 m2

+30%

52,0m2

W przypadku zamieszkiwania w lokalu większej liczby osób dla każdej kolejnej osoby zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2.

Uwaga: Za dochód z tytułu zatrudnienia/pracy  uważa się wszelkie przychody po odliczeniu kosztów ich uzyskania oraz po odliczeniu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe, określonych w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych, chyba że zostały już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu.

W związku z epidemią koronawirusa do odwołania można składać wnioski niepotwierdzone przez zarządcę budynku. Warunkiem jest podanie pełnej nazwy zarządcy wraz z danymi adresowymi.

Więcej informacji na temat dodatku mieszkaniowego można uzyskać na stronie Gdańskiego Centrum Świadczeń www.gcs.gda.pl

W przypadku pytań można kontaktować się z punktem informacyjnym, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc na numery:

  • 58 326 79 89
  • 572 986 946
  • 572 535 621
  • 572 986 796