Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Plan zagospodarowania przestrzennego przy ul. Piekarniczej - UCHWALONY

 

Rada Miasta uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego przy ul. Piekarniczej

Rada Miasta przyjęła (3 marca) Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przy ulicy Piekarniczej. Dotyczy on zarówno terenów Spółdzielni Mieszkaniowej, jak i jej otoczenia. Miasto uwzględniło część uwag zgłoszonych podczas konsultacji społecznych. Zgodnie z planem ma być więcej budynków mieszkalnych i zieleni.

Zamiast produkcji i składów – budynki mieszkalne

Przy ulicy Piekarniczej 26 – objętej pracami – znajdują się działki należące do LWSM Morena. Historycznie na tym terenie zlokalizowana była tzw. Baza Piekarnicza będąca zapleczem budowy naszej Spółdzielni. Obecnie tereny wokół naszej działki przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowe. Przygotowywane zmiany zmierzają w kierunku ustalenia warunków do zabudowy mieszkaniowej również na tej działce.

Zanim doszło do zmiany planu należąca do Spółdzielni działka miała funkcję produkcyjno-usługowo-składową. kilkadziesiąt lat temu znajdowała się bowiem w szczerym polu. Obecne jej otoczenie to atrakcyjne tereny mieszkaniowe i zmiana planu ma umożliwić lepsze jej wykorzystanie. Nowe warunki zwiększą też znacznie jej wartość.

Zgodnie z wytycznymi ma też być więcej powierzchni biologicznie czynnej – czyli zielonej. Powinna stanowić ok. 40 proc. całego omawianego obszaru.

Co po uchwaleniu planu?

Zarząd Spółdzielni od początku zabiegał o zmiany w Planie. Na bieżąco śledził oraz brał aktywny udział w kolejnych etapach ustalania Planu. Ostatnim z serii wydarzeń był udział w środowych (2 marca 2022 r.) obradach Komisji Zagospodarowania Przestrzennego, która pozytywnie zaopiniowała Plan.

Zarząd Spółdzielni przygotowuje propozycje wykorzystania tego obszaru w lepszy sposób niż dziś. Koncepcje zostaną zaprezentowane Walnemu Zgromadzeniu Spółdzielców.

Nowe inwestycje, które dopuszcza uchwalony właśnie Plan Zagospodarowania, mogą pozwolić na zgromadzenie środków na remonty spółdzielczych budynków, nowe windy itp., a przede wszystkim – wpłyną pozytywnie na zmniejszenie ponoszonych przez spółdzielców opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, co niebagatelnie odbija się na domowych rachunkach. Decyzje są tu w rękach Walnego Zgromadzenia Spółdzielców.

 

link do Planu:

https://www.brg.gda.pl/plany/plan/piecki-migowo-rejon-ulic-piekarniczej-i-lema

mpzp piekarnicza