Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Drukuj

Plac zabaw przy ulicy Marusarzówny

Szanowni Państwo,
wobec wielu pytań i wątpliwości przedstawiamy plany związane z powstaniem placu rekreacyjnego ulicy Marusarzówny 3 i przeniesieniem tam placu zabaw, zlokalizowanego przy ulicy Marusarzówny 11.

Nowoczesny i duży plac rekreacyjny, do tego więcej zieleni
Nowy plac rekreacyjny będzie miał ponad dwukrotnie większą powierzchnię od dwóch starszych placów zabaw (Marusarzówny 3 i Marusarzówny 11). Będzie on wyposażony w trzy strefy rekreacyjne - dla wielu grup mieszkańców - od małych dzieci po seniorów.
Będzie miał więcej ławek oraz wiele nowych sprzętów - tzw. małpi gaj, piaskownica, zestaw street workout, stoliki do gry w szachy, linarium, 3 trampoliny, ślizgawki, huśtawki, drabinki itp.
Całość ma zostać zrealizowana do końca czerwca tego roku. Spółdzielnia nie ponosi kosztów jego wykonania.

Teren starego placu zabaw przy ul Marusarzówny 11 zostanie zrewitalizowany, pojawi się tam nowa zieleń, krzewy i trawa, pojawią się nowe ławki. Wbrew spekulacjom nie będzie tu zaplecza budowy, ani innych utrudnień.

Dachy na tej samej linii
Spotkaliśmy się jednak z obawami dotyczącymi mających powstać budynków należących do prywatnego dewelopera. Powstaną one na gruncie, który nie należy do spółdzielni i został pierwotnie zakupiony od miasta. Jako władze spółdzielni, zadbaliśmy o to, aby sąsiedztwo nie było uciążliwe: budynek mający powstać w pobliżu starego placu zabaw nie przekroczy linii wysokości budynku przy ul. Marusarzówny 11.
Dachy mają być maksymalnie na równej wysokości.
Będzie jednak różna liczba kondygnacji, z uwagi na to że prywatny inwestor buduje swoje obiekty u podnóża skarpy.

Nie stracimy miejsc parkingowych
Obawiają się też Państwo o miejsca parkingowe. Dolny taras parkingu przy ulicy Kusocińskiego zgodnie z ustaloną w 2019 r. służebnością gruntową, będzie drogą dojazdową do budynków dewelopera. Nie znaczy to jednak, że stracimy miejsca parkingowe. Na czas budowy deweloper wyznaczy nowe miejsca. Po zamknięciu natomiast budowy przez dewelopera - na stałe zostaną wykonane nowe miejsca parkingowe w liczbie 20, we wskazanej przez spółdzielnię lokalizacji, nieodległej od dotychczasowego parkingu. Razem utrzymamy tę samą liczbę miejsc, jaka jest obecnie.

Współpraca korzystna dla Spółdzielni
Zapewne ciekawi Państwa, dlaczego deweloper zdecydował się na wsparcie LWSM Morena w budowie nowoczesnego dużego placu rekreacyjnego. To wynik społecznej odpowiedzialności biznesu - deweloper dba dobre relacje sąsiedzkie.
Jest to też wynik uzgodnień pomiędzy spółdzielnią a deweloperem, dzięki którym spółdzielnia uzyskała również istotne wynagrodzenie za służebność gruntową. Bardzo ważne jest podkreślenie, że służebność i tak zostałaby udzielona deweloperowi przez sąd, z uwagi na to, że nie ma on innej drogi dojazdowej do planowanych budynków. Gdyby jednak nie dobre relacje i współpraca sąsiedzka, przychody ze służebności dla Spółdzielni mogłyby być znacząco niższe.

Tak będzie wyglądał nowy plac rekreacyjny

plac zabaw1

 

Plac będzie miał trzy strefy, miejsca dla młodszych i nieco starszych: plac zabaw, strefa aktywności fizycznej, strefa rekreacyjna

plac zabaw2

 

Na mapie wyraźnie widać, że nowy plac rekreacyjny będzie wielokrotnie większy niż 2 dotychczasowe place zabaw.

plac zabaw3